Technologie Metzeler
Skladování-Provoz

Skladování-Provoz

SKLADOVÁNÍ:
• Pneumatiky skladujte na chladném, suchém, temném a přiměřeně větraném místě. Teplota by neměla příliš kolísat a překračovat 25 stupňů C.
• Ozón urychluje stárnutí pneumatiky. Z tohoto důvodu neskladujte pneumatiky poblíž elektromotorů, nebo jiných zařízení které produkují jiskry, protože tyto produkují vyšší koncetraci ozónu.
• Kontakt s olejem, nebo benzínem, může pneumatiku učinit nezpůsobilou k provozu. Jakýkoli olej či benzín okamžitě otřete suchým hadrem.

ZABĚHNUTÍ NOVÉ PNEUMATIKY:
• Nově obutou pneumatiku je třeba prvních 100-200 km. používat obezřetně. Během zajížděcí periody je obzvláště třeba upustit od rychlých akcelerací, agresivního brzdění a prudkého zatáčení.

HLOUBKA DEZÉNU:
Minimální hloubku dezénu pneumatiky určují zákony každé země. Metzeler doporučuje min. 2mm.

TLAK V PNEUMATICE:
Kontrolujte tlak v pneumatice alepoň jedenkrát týdně. Správné nahustění pneumatiky je velice důležité pro bezpečnou jízdu. Přehustění způsobuje zhoršení jízdního komfortu a zmenšuje kontaktní plochu se silnicí. Nedostatečné nahustění vede ke špatné ovladatelnosti a k tomu, že motocykl špatně drží stopu. Nesprávné, nebo nedostatečné nahuštení také způsobuje větší opotřebení pneumatiky a vyšší spotřebu paliva, snižuje rychlost a zhoršuje ovladatelnost. 

Sdílejte :

Autorizovaný dovozce a velkoobchod:
AGV, ARAI, CARDO, DAINESE, HELD, HIGHWAY HAWK

Volná pracovní místa

Kontakt

A Spirit a.s.
Vrbova 19
147 00 PRAHA 4

(+420) 225 110 111

© 1996 - 2021 A Spirit a.s. | Všechna práva vyhrazena.