Metzeler ve světě
Ocenění a novinky - Vítěz srovnávacího testu

Metzeler vítězem srovnávacího testu v segmentu supersport a sport-touring

Poté, co 25. března 2016 čtenáři německého časopisu Motorrad ocenili Metzeler jako nejlepšího výrobce motocyklových pneumatik, získala nyní tato značka další prestižní ocenění od britského časopisu Motorcycle News, který provedl porovnávací test pneumatik v segmentech supersport a sport-touring.

Test supersportovních pneumatik se prováděl na motocyklu BMW S100RR s palivovou mapou nastavenou do režimu "race/závod". Přední pneumatika 120/70 17, zadní 190/55 17. Test se uskutečnil na španělském okruhu MotorLand Aragón při teplotě trati 8 stupňů Celsia a byl proveden senior testerem Michaelem Neevesem z MCN.

Pro zajištění "férových" podmínek byly všechny pneumatiky před testem uzavřeny v odpojených nahřívácích, takže na trať vyjely za studena. Každá sada byla testována pět kol a poté byla ohodnocena na škále 1 - 10 s ohledem na čtrnáct různých parametrů, jako např. doba potřebná k zahřátí, ovladatelnost, absorbce nárazů, přilnavost za studena, nejrychlejší ujeté kolo ...

Metzeler Sportec M7RR vyhrál tento srovnávací test díky extrémně rychlému zahrátí, skvělé odezvě během agresivní jízdy a dobré ovladatelnosti, která umožnila zajet nejrychlejší kolo.

6. Michelin Pilot Power 3 - 2:15.12 - 5,9/10

Test sportovně-cestovních pneumatik byl proveden v okolí okruhu v Aragónu na motocyklu BMW R1200RS s palivovou mapou nastavenou do režimu "rain/déšť". Test byl také proveden senior testerem Michaelem Neevesem z MCN. Teplota trati se pohybovala mezi 6 a 16 stupni Celsia za různých povětrnostních podmínek (sucho, mokro, vítr, zima).

I v tomto případě byly pneumatiky uzavřeny v odpojených nahřívácíh  a test byl proveden na trase o délce 17,5 míle. Obutí bylo opět ohodnoceno na škále 1 - 10 dle patnácti různých hledisek. V tomto testu s převahou vyhrály nové Roadtec 01 a na druhém místě se umístily Roadtec Z8 Interact. Tento test ukazuje, že nové obutí Roadtec 01 dále vylepšuje vynikající vlastnosti Z8 Interact.